De mannen van Michelangelo – Het mannelijk lichaam in het leven en werk van Michelangelo

...


Nederlands | 14-10-2025 | 288 pagina's

9789464941968

Hardback


€ 42,50

 Voorraad in de winkel

   Ruilen mogelijk binnen de 14 dagen (niet op specifieke bestellingen)

   Gratis leveren aan huis in Sint-Niklaas




Korte beschrijving/Annotatie

Het mannelijk lichaam door de ogen van Michelangelo: kunst, devotie en verlangen in een verbluffend referentiewerk

Slogan/Promotie

Het mannelijk lichaam door de ogen van Michelangelo: kunst, devotie en verlangen in een verbluffend referentiewerk

De mannen van Michelangelo zijn wereldberoemd. Iedereen kent de David, of het plafond van de Sixtijnse Kapel met Adam in het midden. Zijn krachtige, gespierde naakten, nauwkeurige anatomische tekeningen en prachtige androgyne figuren drukten een grote stempel op de kunstgeschiedenis.

Vooraanstaande kunsthistorici benaderen in deze publicatie Michelangelo’s mannen van alle kanten. Wat was de invloed van klassieke beelden en waar kwam zijn belangstelling voor het neoplatonische ideaal van perfectie en schoonheid vandaan? Ontleedde hij zelf dode lichamen? Welke rol speelden modellen? En wat betekende het mannelijk lichaam voor hem persoonlijk, in zijn aanbidding van het lichaam van christus en in zijn intieme vriendschappen met mannen? Nooit eerder stond dat belangrijke aspect van de kunst van Michelangelo op deze manier centraal.

Met tekstbijdragen van onder anderen Martin Gayford, Paul Joannides, Michael Rocke en Jennifer Sliwka.

Publicatie bij de once in a lifetime-tentoonstelling met zo’n veertig werken van Michelangelo in Teylers Museum in Haarlem van 15 oktober 2025 tot 25 januari 2026.

Details

EAN :9789464941968
Auteur: 
Uitgever :Hannibal Books
Publicatie datum :  14-10-2025
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :292 mm
Breedte :245 mm
Status :Nog niet beschikbaar
Aantal pagina's :288